Takım elbise bakımı için kesinlikle bilmemiz gereken 5 nokta

tarafından yazılmıştır Admin / Nov 10, 2021

Takım elbise bakımı için kesinlikle bilmemiz gereken 5 nokta

Takım elbiseler nispeten pahalıdır ve onları satın almak için diğer kıyafet türlerinden daha fazla bütçe ayırmanız gerekir. Farklı renk ve modellerde çok sayıda takım elbiseniz olsa bile takım elbise bakımı yöntemlerine aşina olmak ve uzun süre kullanmaya çalışmak daha iyidir. Neyse ki günümüzde takım elbise modellerinde çok fazla çeşitlilik var ama takım elbisenizin eskimesinden endişe etmeden birkaç yıl boyunca kullanabilirsiniz. Buna ek olarak, takım elbise resmi ve yarı resmi kıyafet olduğundan ve genellikle partilerde ve kutlamalarda giyildiğinden, her zaman yeni görünmeleri gerekir. Yanlış takım elbise bakımı, takım elbisenin eskimesine neden olacaktır. Bu yazıda size takım elbise bakımı için gerekli ipuçlarını ve yöntemleri tanıtmak istiyoruz. Bu basit ama önemli takım elbise bakımı ipuçlarına dikkat ederek takım elbisenize bakım yapabilirsiniz. Birinci kısım günlük bakım, ikinci kısım ise yıkama ve ütüleme hakkındadır.

Takım elbise desenleri

Takım Elbise Bakımı Nasıl Yapılır?

1. Doğru Askılar Kullanın:

Hepimizin dolabında farklı boyut ve şekillerde hatırı sayılır sayıda askı var. Ama takım elbise için uygunlar mı? Takım elbiseye uygun askı, montun bir süre sonra şeklinin değişmemesi için mont omuzlarının genişliği ile orantılı olmalıdır. Dar veya ince çubuklu askılar kullanmayın.Takım elbise bakımı için doğru genişlikte bir askı almanız gerekir. Tel askı kullanmayı asla düşünmeyin bile. Doğru askı, elbisenin şeklini korumaya yardımcı olur, ömrünü uzatır ve aşınmadan kaynaklanan ince kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Geniş ve ahşap askılar kullanmak daha iyidir. Her gün işe takım elbisenizle gidip onu çıkarırsanız, takım elbisenizi sandalyeye atmak zorunda kalmamak için dolapta bir askının olması daha iyidir.

Çizgili takım elbise

2. Takım Elbise Kılıfı Kullanın:

Bir takım elbiseyi saklamanın en iyi yollarından biri onu özel bir takım elbise kılıfına koymaktır. Bu kılıflar takım elbisenizi toz, böcek ve neme karşı korur ve daha uzun süre kullanmanıza olanak sağlar. Ancak bu takım elbise kılıflarını kullanırken kılıfın içinde hava akışı olduğundan emin olun.

Takım elbise kılıfı siparişi için tıklayın

 

3. Yeterli Ve Uygun Alan:

Kıyafetlerinizi asmak için yeterli alanın olması takım elbise bakımında çok önemlidir. Takım elbiseleri yan yana koymak ve birbirine yapıştırmak, takım elbiselerin buruşmasına neden olup araarında hava geçişini engelleyecektir. Bu şekilde neme neden olabilir ve giysilerin kumaşına zarar verebilir.

Sade takım elbise

 

4. Günlük Takım Elbise Bakımı:

• Takım Elbiseyi Fırçalamak:

Bir takım elbise bakımının ilk adımlarından biri, her kullanımdan sonra onu fırçalamaktır. Takım elbisenin kumaşı, kir ve mikroskobik organizmaların nüfuz etmesi nedeniyle zamanla kalitesini kaybeder. Ancak uygun bir fırça bu işlemi geciktirmenize yardımcı olacaktır. Saç fırçası gibi bir takım elbise fırçasının ahşap veya plastik bir sapı ve sentetik veya doğal hayvan kılı telleri vardır. Doğal lifler doğal olarak daha iyi bir seçimdir çünkü yumuşaktırlar ve elbisenize zarar vermezler; Ama daha pahalıdırlar. Omuzlardan başlayın ve aşağı doğru inin.

5. Temizlik Ve Bakım

Yıkama:

• Takım elbisenizi mümkün olduğunca az yıkamaya çalışın. Bazı insanlar takım elbiselerini yılda bir veya iki kez kuru temizlemecilere bırakmaya alışkındır. Ancak kumaşa bağlı olarak takım elbiseye dikkat etmek daha iyidir. Yüksek derecede yün lifi (150 mikrondan fazla yün) içeren kumaşlar daha zengin ve yumuşaktır, ancak aynı zamanda daha hassas ve incedir. Bu takım elbise modellerini mümkün olduğunca az yıkayın. Uzun süreli kullanımdan sonra takım elbiseyi açık havaya çıkarın ve lekeleri nemli bir bezle silin.

Ütü Yerine Buharlı Kırışık Giderici Kullanmak:

İyi bir buharlı kırışık giderici ucuz değildir ama satın almaya değer. Bu makine zarar vermeden takım elbisenizi ütüler. Isı zararlı olabileceğinden sık ütü yapmaktan kaçının. Takım elbisenin göğüs bölgesini buğulamaktan kaçınmak da en iyisidir. Çünkü kesimin şeklini bozabilir.

Takım Elbise  kılıfı

Asmak:

Her zaman takım elbisenizi asın. Daha önce de belirtildiği gibi, asla sürdürülemez metal askılar kullanmayın ve dolap alanını diğer kıyafetlerin baskısı altında olmayacak şekilde hazırlayın. Standart bir askı yapısı, şekil ve damlalık ile uyumlu ve genişliği omuzların genişliği ile orantılı olacak şekildedir. Kumaştan nemi emmek için ahşaptan yapılması da daha iyidir.

Siyah takım elbise

Takım Elbise Bakımının İpuçları:

▪ Her gün takım eşbise giymemek daha iyidir. Takım elbiselerin kumaş liflerinin orijinal şekline dönebilmesi için dinlenmesi gerekir.
Ekstra pantolon almaya çalışın.Çünkü pantolonun ömrü genellikle çok oturmak ve kalkmaktan dolayı cekete göre daha kısadır.

▪ Takım elbise cebinin doldurulması kumaşın şeklini değiştirir ve uzun vadede lifleri esnetir ve takım elbisenin ömrünü kısaltır. Bu nedenle takım elbiseyi çıkarmadan ve dolaba asmadan önce ceplerini tamamen boşaltmayı unutmayın.

Takım elbise kılıfı siparişi için tıklayın

Damat takım elbisesi

Takım elbise çeşitleri

en yeni makaleler

Dünyanın Farklı Ülkelerindeki En İlginç 27 Gelinlik!
Dünyanın Farklı Ülkelerindeki En İlginç 27 Gelinlik!

Beyaz bir gelinlik, neredeyse dünyanın her yerinde bir düğünün mükemmel bir parçasıdır.

daha fazla göster
Erkek Kemer Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
Erkek Kemer Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Günümüzde erkek kemerleri, erkek modasının ve giyiminin ana bileşenlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

daha fazla göster
Gelin Saçı Nasıl Seçilir?
Gelin Saçı Nasıl Seçilir?

Bu bölümde düğünler ve nişanlar için yüz şekline göre gelin saçı modeli seçiminin püf noktalarını inceleyeceğiz.

daha fazla göster