Beyaz Tenli Kadınlara Hangi Renk Elbise Yakışır?

Admin Tarafından Yazılmıştır / Jun 18, 2022

Beyaz Tenli Kadınlara Hangi Renk Elbise Yakışır?

Açık tenli birçok kadın kıyafet ve makyaj seçiminde zorluk yaşar. Öncelikle açık tenin güzelliğini kabul etmeli ve açık tenli olmanın sizi klasik, özel ve çekici kıldığını bilmelisiniz çünkü açık tenli bir çok güzel ve çekici olan birçok ünlü var ama onlar beyaz tenli kadınlara hangi renk elbise yakışır çok iyi biliyorlar. Beyaz tenli kadınlara hangi renk elbise yakışır diye soruyorsanız bu yazımızı kaçırmamanızı öneririz.

Beyaz Tenlilere Yakışan Kıyafet Renkleri

Kıyafet seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri ten rengidir, bu nedenle ten renginize hangi renklerin uyduğunu ve sizi daha güzel yapacağını bilmeniz gerekir. Bu yazımızda açık tenli ve beyaz tenli kadınlara hangi renk elbise yakışır hep beraber tartışacağız. Güzel ve çekici olmak için ne giyip ne giymemeniz gerektiğini size özenle anlatıyoruz.

beyaz tenli kadınlara hangi renk elbise yakışır?

Beyaz Tenli Kadınlar Ne Renk Giymeli?

Beyaz tenli kadınlara hangi renk elbise yakışır diye sorarsanız: Beyaz tenli kadınlar sahip soluk görünmeyecek şekilde giyinmeli ve tenlerinin görünümünü arttıran renkleri tercih etmelidirler, örneğin cıvıl cıvıl renkler onlar için iyi bir seçimdir ve nötr renkler hiç de iyi değildir. Renklerin nasıl ayarlandığı çok önemlidir ve buna özellikle dikkat etmelisiniz. Kıyafet seçiminde ten rengini dikkate almazsanız, o elbise ne kadar güzel olursa olsun size uymayabilir ve sizi yeteri kadar çekici gösteremeyebilir.

Beyaz Tenli Kadınlara Hangi Renk Elbise Yakışır? Beyaz Tenlilere Yakışan Kıyafet Renkleri Listesi

• Kırmızı
• Yeşil
• Bordo
• Lacivert 
• Mavi
• Mor
• Fuşya 

Beyaz Tenlilere Yakışmayan Kıyafet Renkleri Listesi

•beyaz 
•açık gri
•krem
•açık mavi

beyaz tene hangi renk yakışır?

Beyaz Tene Yakışan Renkler

Doğru saç rengini bulun:  Açık tenli kadınlar için yanlış saç rengini seçmek felaket olabilir. Size en uygun saç rengi şarap kırmızısı, fındık ve koyu kahvedir. Cildiniz çok açık renkliyse, bal sarısı iyi bir seçimdir. siyah, beyaz tenli kadınlar için en iyi saç rengi olabilir ve size klasik ve son derece çekici bir görünüm kazandırabilir.

Ten renginize uygun elbiseler giyin: Krem, fildişi, irin pembesi gibi nötr renkler iyi seçimlerdir, ancak saf beyaz pek tavsiye edilmez ve beyaz ten rengine sahip kadınlar için hiç uygun değildir. Buna karşılık siyah, mavi, kahverengi ve yeşil gibi renkler ten renginize bağlı olarak iyi seçimlerdir.  Nötr renkler giymeyi seviyorsanız, bej ve açık kahverengiyi deneyin. Ancak açık ten rengine ve çok koyu saç rengine sahipseniz siyah giymek yüzünüzü gölgeleyebilir. Tarzınıza biraz renk katmayı unutmayın ama soluk tenliyseniz saçınıza yakın renk aralığını kullanmamak ve mavi, yeşil gibi zıt renklere sahip giysiler giymekte fayda var. Pembe ve gök mavisi gibi pastel renkler (beyazla karıştırılmış açık renkler) de açık ten için iyi seçeneklerdir.

Külotlu çorap giyin: Kısa bir parti elbisesi giyiyorsanız, uygun külotlu çorap ile beyaz bacaklarınızı biraz hafifletmek daha iyidir. Taytınız için mutlaka olmasa da cildinizin geri kalanına uyması için en açık ten rengi aralığını seçin.

ten rengine göre elbise seçimi

Vücut ve yüzünüzdeki kıllardan zamanında kurtulun: Yüzünüz ve vücut kıllarınız koyu renkliyse, onu çıkarmak için iyi bir program uyguladığınızdan emin olun, çünkü bu kıllar açık ten üzerinde çok görünür olacaktır. Bu tüyleri ağda yapmak veya kalıcı olarak çıkarmak için lazer kullanmak en iyi seçimdir. Yeri çok yakında belirleneceği için tercihen jilet kullanmayınız. Fakat kıllarınız sarı ise çok fazla endişelenmenize gerek kalmayacaktır.

Görünüşünüzü kabul edin: Bronzlaşmanın sizi daha güzel yapabileceğini düşünebilirsiniz, ancak açık tenin yeterince güzel olduğunu bilin ve görünüşünüzü kabul edip kendinize güveniyorsanız görünümünüz her zaman moda, çekici ve klasiktir.

Beyaz Tenli Kadınlara Hangi Renk Elbise Yakışır? Siyah Elbise Seçimi 

Bazı kadınlar, renkli kıyafetlerin kendilerine yakışmadığını düşündüklerinden veya yanılarak siyahın kendileri için daha iyi bir seçim olduğunu düşündüklerinden, mutlu renkler giyme cesaretini göstermezler ve kendilerini koyu renklerle sınırlarlar.
Ancak bu bir gerçektir ki insanların kişiliği renkli giysiler giyerek daha çok sergilenir. Bu yüzden kendinizi birkaç renkle sınırlamak yerine, beyaz tene yakışan renkleri ve sizi daha güzel yapan renkleri arayın.

beyaz ten rengine sahip kadınlar ne giymeli?

Ten Renginizi Nasıl Anlarsınız

Cildinizin rengini belirlemek için önce yüzünüzü sabunla yıkayın çünkü cildinizin rengini belirlemek için cildinizin doğal bir renge sahip olması ve tamamen temiz olması gerekir.
Genel olarak, ten rengi üç kategoriye ayrılır: Açık veya soluk, nötr ve sıcak Cildiniz güneşte tonlanır ve koyulaşırsa, sıcak bir cilde sahiptir ve cildiniz güneşte kızarırsa, cildiniz soğuktur. Nötr cilt bu iki gruptan birine girer.

Beyaz Tenli Kadınlara Hangi Renk Elbise Yakışır?

Sıcak Ve Beyaz Tene Yakışan Renkler

Esmer tenli insanlar genellikle koyu saçlara ve gözlere sahiptir, bu nedenle koyu kırmızı, koyu kahverengi, lacivert veya koyu gri gibi koyu renkler tenlerine uygun değildir, bunun yerine beyaz, açık mavi ve açık gri onları harika gösterebilir. Beyaz ve açık pembe elbiseler koyu tenlilere çok yakışır, gelinlik modeli olarak seçilen mankenler genellikle koyu tenli!

Beyaz Tenli Kadınlara Hangi Renk Elbise Yakışır? Soluk Tenlilere Yakışan Renkler

Soluk tenli iseniz size en uygun renk açık mavi, zümrüt ve koyu mordur.  Ten renginize uyan diğer renkler arasında lavanta, buz mavisi ve pembe gibi renkler bulunur.  Dilerseniz yakut, parlak kırmızı veya uçuk sarı gibi diğer renkleri de kullanabilirsiniz.  Soluk ten rengine sahip kişiler, nötr renklere ilgi duyuyorlarsa kıyafetlerinde gri, beyaz ve lacivert tercih edebilirler.  Ancak turuncu, domates ve parlak sarı renklerde kıyafet seçimi size uygun olmayacaktır.

açık tenli kadınlara yakışan elbiseler

Beyaz Tenli Kadınlara Hangi Renk Elbise Yakışır? Nötr Cilt Tonlarına Uygun Renkler

Cilt tonunuz nötr olduğu için herhangi bir kıyafet rengi size uygundur, ancak daha açık renkler yerine daha koyu ve daha olgun renkler kullanmak daha iyidir. 0Kirli pembe, yeşim yeşili, sarı ve mavi gibi renkler ile krem, Nescafe, gri, siyah gibi nötr renkler teninize gelen renkler olabilir. Karbon mavisi veya mor veya fosforlu gibi neşeli renkler cildinizin nötr rengini güçlendirir, bu nedenle onları giymekten kaçının, ancak parlak kırmızı elbiseler giymek yerine cildiniz kesinlikle güzel bir şekilde parlayacaktır.

Tüm Cilt Tonlarına Hangi Renk Uygundur?

Saf beyaz veya açık pembe gibi tüm cilt tonlarına uygun birçok renk vardır. Yeşil-mavi ve parlak mor gibi kombine renkler de nötr renkler gibi davranır ve cildiniz onunla birlikte parlar. Bu renkler sıcak ve soğuk renkler arasında olduğu için sahip olduğunuz her ten rengi ile güvenle kullanabilirsiniz.

Beyaz Tenli Kadınlara Hangi Renk Elbise Yakışır?

Nötr bir göz farı kullanın: Beyaz tenli olmak, yüzünüzde boş bir tuval olması ve üzerindeki her şeyin çok fazla dikkat çekmesi gibidir. Gözlerinizin ne renk olduğu önemli değil ve açık teninizin rengine göre gölge rengini seçmelisiniz. Koyu tenli biri açık renkleri rahatlıkla kullanabilir ama siz açık kahverengi ve mor gibi nötr renkleri kullanamazsınız ve pembe, açık mavi ve sarı sizi doğallıktan uzak gösterebilir.

beyaz tenli kadınlar ne giymeli?

En Yeni Makaleler

Evde Takım Elbise Ütülemenin Püf Noktaları!
Evde Takım Elbise Ütülemenin Püf Noktaları!

Takım elbisenizi kuru temizlemeye bırakmak yerine evde yıkayıp ütüleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster
Gelinlik Nasıl Yıkanır? Evde Gelinlik Temizleme Yöntemleri!
Gelinlik Nasıl Yıkanır? Evde Gelinlik Temizleme Yöntemleri!

Gelinlikteki sarı lekeler çoğu durumda ortaya çıktıktan hemen sonra çıkarılabilir.

Daha Fazla Göster
Takım Elbise Çorap Uyumu! En İyi Çorap Markaları!
Takım Elbise Çorap Uyumu! En İyi Çorap Markaları!

Takım elbise çorap uyumu sandığınızdan da daha önemlidir.

Daha Fazla Göster